İNGİLİZCE SINIFLARIMIZ

Bu programda hedef öğrencimizin temel İngilizcenin yanısıra öğrenilen yabancı dili günlük hayatta da etkin bir şekilde kullanabilmeleridir. Çocuklarımızın gelişim düzeylerine göre ayarlanmış sınıf ve oyun odalarında, alanlarında uzman, özellikle bu yaş grubu çocukların gelişimleri konusunda eğitim almış anadili İngilizce olan öğretmenlerle sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen eğitim programları uygulanmaktadır. Eğitim kurumlarımızda, öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımalarını sağlamak, bu yönde yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zayıf yönlerini güçlendirip güçlü yönlerinin daha ön plana çıkması adına eğitimler verilmektedir.
 

OYUN AKADEMİSİ MONTESSORİ'DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN TEMEL ÖZELLİKLERİ..
Bilim ve sanat temellidir. Çocuğun gerçek hayatın içinde etkileşim ve iletişim içinde olduğu herhangi bir konu, soru, durum ya da problem ile ilgili sistematik veri ve bilgi toplama süreci, proje yaklaşımının temel felsefesini oluşturmaktadır. Çocuk merkezli ve çocuğun yön verdiği bir sistemdir. Belirgin şekilde giriş- gelişme ve sonuç bölümleri vardır. Üzerinde çalışılan proje direk olarak gözlenebilen bir konudur. Yaşamın içinden konular seçilir. İlk elden keşfetmenin yolları vardır. Bölgesel ve kültürel farklılıklara karşı duyarlıdır. Çocukları gerçek yaşam koşullarına hazırlar. Motivasyonu yükseltir. Okulda öğrenilenlerle gerçek hayat arasındaki bağlantıyı anlamlı hale getirir. Bilginin oluşumunda işbirliğine dayalı çalışma ortamları kurulmasını sağlar. Sosyal iletişim becerilerinin artmasına destek olur. Problem çözme becerilerinin gelişimine katkıda bulunur. Çocukların farklı disiplinler arasındaki bağlantıyı anlamasını sağlar. Çocuğun kendi okuluna veya topluma katkıda bulunması için fırsatlar oluşturur.
 

DEĞERLERİMİZ KONUSUNDA ÖĞRENDİKLERİMİZ..
çocuğa ve çocuk haklarına saygılı olmak, temel evrensel değerleri benimsemek, Zengin ve keyifli eğitim ortamları yaratmak, çocuğa ve veliye gerçekçi geribildirim vermek, okul ve sınıf ortamında sağlık ve güvenliğini önemsemek, temiz ve düzenli olmaya özen göstermek, güler yüzlü ve saygılı davranış, dayanışma ve paylaşım, duygu ve düşüncelere önem vermek, olumlu ve uzlaşmacı yaklaşım, kendine, başkalarına ve çevreye saygılı olmak, Yardımseverlik, Sevgi, Şefkat, Duyarlılık, alçakgönüllülük,
 

ÇOCUKLARLA SOHBET EDERKEN..

Bugün seni en mutlu eden ve en mutsuz eden şey neydi? sorularını teker teker sorun ve cevaplarına yardımcı olun ama yönlendirmeyin ve tepkilerinize dikkat edin, çünkü hemen manipüle edebilirler. Bu sorular hafıza gelişimine katkı sağladığı gibi çocuğunuzun neden-sonuç ilişkileri kurmasına da yardımcı olur. Üstelik çocuğunuz epeyce konuşuyorsa kreşte neler olup bittiğini de anlamış olursunuz, ama dikkatli olun olayları istedikleri gibi yorumlayabilirler.
 

ORYANTASYON HAKKINDA BİLGİLENDİRME..
Özellikle hiç yuva ve kreş tecrübesi olmayan yeni başlamış çocuklarda aileyi zorlayıcı bazı davranışlar görmek mümkündür. Anneye babaya vurma, etrafa sıvı yiyecekleri dökme, kırma, dağınık davranışlar, ağlama krizleri, hırçınlık, taklit, dikkat çekme eylemi, davranışlarda saldırganlık. Bunların hepsi olabilir. Ailenin onu koşulsuz bir sevgiyle sevdiğinden emin olan çocuk, kreşi benimsemeye başladığında bundan yeniden emin olmak ister. Acaba ailem beni hala çok seviyor mu? Sınırlarınızı zorlayıp sizin tepkilerinizi ölçecektir. Lütfen sabırlı ve tutarlı olun. Bu gibi seyreden durumlarda kurum psikoloğundan mutlaka destek alın. Kızıp bağırarak tepki verirseniz O’nun sorusuna cevabınız: Sana tahammül edemiyorum bu yüzden günün belli bir zamanı kreşe gidiyorsun olacaktır.

 

İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ..
Örneğin uyku ve dinlenme saati olan çocukların, oryantasyondan sonra arkadaşlarıyla aynı ortamı paylaşarak uyuması onun için güzel bir ortam olabilir. Kreş ayakta sallanan bir çocuğa sorumluluk kazandırıp kendi hazırlığını yaparak uyumaya teşvik ettiyse, siz evde ayakta sallanmayı bitirmelisiniz. Aynı davranışlar yemek saatlerinde de geçerli olmalı. İlerleyişi takip edip ortak bir program izleyin. Bu tutarlı davranış kurallar açısından çocuğun daha hızlı ilerleyişine katkı sağlayacaktır.
 

ELEŞTİRİLER VE YORUMLAR
Siz siz olun çocuğun yanında öğretmenini ya da arkadaşlarını olumsuz gördüğünüz konularda eleştirmeyin. Olumlu bir cümle kurarak biz bu konuyu öğretmeninle konuşup çözmeye karar verdik diyebilirsiniz.. Ya da arkadaşından şikayet eden çocuğa ‘’biz konuyu istersen öğretmenine bir not yazarak iletelim.. O bu sorunu çözecektir’’ diyebilirsiniz. Sonra kurum size eğer sorun varsa, mutlaka bir çıkış yolu bulacaktır. Çocuğun yanında yapılan olumsuz eleştiriler O’nun kreşe olan güvenini sarsacaktır.
 

VELİ BİLGİNLENDİRME SİSTEMİNDE MOBİL KREŞ KULLANIYORUZ..
Günlük karnemiz,beslenme listelerimiz,aylık eğitim planları ve bilgi yaprakları,duyurular,bilgilendirmeler,öneri kitaplar ve daha birçok paylaşımlarımız mobilkreş kanalıyla yapılmaktadır. Velilerimiz sistem üzerinden bize dönüş sağlayabilirler ve paylaşımda bulunabilirler.